Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

O nás

 

Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) spolu tvoří od roku 2007, kdy začali vystupovat jako písničkářská dvojice. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby. Po řadě písničkářských let se nyní těší z vystupování především v kapelní sestavě rozšířené o bicí (Jiří Bařina) a kontrabas (Přemek Březovič) a příležitostně také o saxofon (Jan Vašina). 

 

 

Lada Šimíčková - své texty plné příběhů skutečných lidí, míst a událostí, ale i niterného vyjádření pocitů píše už řadu let, na veřejnost se poprvé začaly dostávat po roce 2004, kdy se Lada stala členkou volného sdružení Textová dílna Slávka Janouška. Dostala se tak do hledáčku kolegů muzikantů a muzikantek a začala se jako autorka objevovat například na deskách Lucie Redlové (První, poslední, 2009 a Křižovatka, 2012), na debutovém albu skupiny Zhasni (Je to tak nutný, 2009), na desce Petra Bende (Trojka, 2011) či kapely Nevermore&Kosmonaut (XCR9, 2020). Několik zhudebnění Ladě věnoval také Slávek Janoušek. Od roku 2007 hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, který se díky přátelství vzniklém taktéž v rámci Textové dílny, stal jejím dvorním zhudebňovatelem. V roce 2012 se Lada stala držitelkou textařské ceny Za krásu slova udělované rádiem Proglas.

Ivo Cicvárek - písničkář a hudební skladatel. Renomé si zpočátku vytvořil na folkových festivalech, první výraznější ocenění – autorskou Portu – získal už v roce 1996. S formací OKO dvě sólové desky na pomezí písňové alternativy: Vidět víc (2000) a V letadle (2002). Společně s písničkářskými přáteli Žofií Kabelkovou a Marcelem Křížem natočil v roce 2005 výrazné album Panoptikum. Se svou kapelou Velký svět natočil desky Velký svět (2013) a Padá (2020). Album Velký svět bylo nominována na cenu Anděl v žánru folk. S novější formací ŽIVO vydal desku Morytáty a romance (2022). Řadu textů a zhudebnění věnoval také jiným zpěvákům a kapelám – je dvorním autorem vokální skupiny Mošny, jeho texty zpívá Petr Bende, Žofie Kabelková či Věra Martinová. Při zhudebňování Ladiných textů se snaží hledat vnitřní melodie, které se skrývají už v samotných slovech. Ačkoliv jeho vlastní písničkářská tvorba bývá občas hlučná, věří, že ticho je základním výrazovým prostředkem hudby.

 

 

Společná tvorba:

V červnu 2017 vychází CD Soukromé písně, které pět let od debutu zaznamenává další prožité příběhy, zkušenosti, pocity, ale také radost ze společného tvoření a hraní. Tentokrát se však písně opírají o plný kapelní zvuk. Jako hosté přijali na desku pozvání výjimeční brněnští muzikanti - Vilém Spilka (kytary), Petr Pospíšil (kontrabas), Jakub Šimáně (baskytara), Martin Kleibl (bicí), Radek Zapadlo (saxofon, klarinet), Ondřej Zámečník (akordeon), Jiří Kotača (křídlovka), Pavel Čadek (violoncello, sbor), David Gregor, Ota Šimíček, Michal Kosmonaut Šimíček (sbor). Autorsky kromě Lady a Iva přispěl také Michal Kosmonaut Šimíček a Slávek Janoušek.

V květnu 2012 vyšlo CD Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records) - intimní písničkářská deska, na které Lada a Ivo shrnují svou dosavadní tvorbu místy obohacenou o skvělé instrumentální výkony přizvaných hudebních hostů - Petr Pospíšil (kontrabas), Vilém Spilka (kytara), Jan Vašina (saxofon), Martin Kleibl (bicí), Luboš Malina (banjo, irská píšťala). Autorsky se na cd kromě Lady a Iva podílel také Slávek Janoušek a Pepa Streichl. Album Hotel v tiché ulici se umístilo na 4. místě v anketě rádia Proglas Album roku 2012.

K dosavadní historii autorského dua patří také zařazení jejich písně na cd skupiny Jablkoň - Sentimentální Němec (2013), na dětské kompilační cd Bongo Bonboniéra (2010) a Bongo Bombarďák (2011), dále Ladina cena rádia Proglas Za krásu slova (2012) či úspěšné finále soutěže Muzikus Unplugged (2013). Jejich dětská píseň Mikuláši! byla součástí Adventního kalendáře České televize v roce 2017 a 2022. Již několikrát vystupovali  živě v rádiu (Proglas, ČRo) a v televizi (ČT, Noe).

Copyright © 2011 - 2024 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS