Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

O nás

Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) tvoří od roku 2007  brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních  poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka, příležitostně s nimi jako host vystupuje saxofonista Jan Vašina.

V červnu 2017 vychází CD Soukromé písně, které pět let od debutu zaznamenává další prožité příběhy, zkušenosti, pocity a radost ze společného tvoření a hraní, tentokrát se však písně opírají o plný kapelní zvuk. Jako hosté přijali na desku pozvání Vilém Spilka (kytary), Petr Pospíšil (kontrabas), Jakub Šimáně (baskytara), Martin Kleibl (bicí), Radek Zapadlo (saxofon, klarinet), Ondřej Zámečník (akordeon), Jiří Kotača (křídlovka), Pavel Čadek (violoncello, sbor), David Gregor, Ota Šimíček, Michal Kosmonaut Šimíček (sbor). Autorsky kromě Lady a Iva přispěl také Michal Kosmonaut Šimíček a Slávek Janoušek.

V květnu 2012 vychází CD Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records), na kterém Lada a Ivo shrnují svou dosavadní tvorbu na desce obohacenou o skvělé instrumentální výkony přizvaných hudebních hostů - Petr Pospíšil (kontrabas), Vilém Spilka (kytara), Jan Vašina (saxofon), Martin Kleibl (bicí), Luboš Malina (banjo, irská píšťala). Autorsky se na cd kromě Lady a Iva podílel také Slávek Janoušek a Pepa Streichl. Album Hotel v tiché ulici se umístilo na 4. místě v anketě rádia Proglas Album roku 2012.

K dosavadní historii dua patří například zařazení jejich písně na cd skupiny Jablkoň - Sentimentální Němec (2013), na dětské kompilační cd Bongo Bonboniéra (2010) a Bongo Bombarďák (2011), dále cena rádia Proglas Za krásu slova (2012) či úspěšné finále soutěže Muzikus Unplugged (2013). Již několikrát vystupovali  živě v rádiu (Proglas, ČRo) a v televizi (ČT1 - Živě na jedničce, ČT2 - Na moll, TV Noe - Cvrlikání).

Bio - Lada Šimíčková

Své texty píše už řadu let, na veřejnost se poprvé začaly dostávat po roce 2004, kdy se Lada stala členkou volného sdružení Textová dílna Slávka Janouška. Její texty se tak velmi brzy dostaly do hledáčku kolegů muzikantů a muzikantek a začaly se objevovat například na deskách Lucie Redlové (První, poslední, 2009 a Křižovatka, 2012), na debutovém albu skupiny Zhasni (Je to tak nutný, 2009) či na desce Petra Bende (Trojka, 2011); několik jich zhudebnil také Slávek Janoušek. Od roku 2007 hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, který se díky přátelství vzniklém taktéž v rámci Textové dílny, stal jejím dvorním zhudebňovatelem. V roce 2012 se Lada stala držitelkou textařské ceny Za krásu slova udělované rádiem Proglas.


Bio - Ivo Cicvárek

Písničkář a hudební skladatel. Renomé si zpočátku vytvořil na folkových festivalech, první výraznější ocenění – autorskou Portu – získal už v roce 1996. S formací OKO dvě sólové desky na pomezí písňové alternativy: Vidět víc (2000) a V letadle (2002). Společně s písničkářskými přáteli Žofií Kabelkovou a Marcelem Křížem natočil v roce 2005 výrazné album Panoptikum. Řadu textů a zhudebnění věnoval také jiným zpěvákům a kapelám – je dvorním autorem vokální skupiny Mošny, jeho texty zpívá Petr Bende, Žofie Kabelková či Věra Martinová. Při zhudebňování Ladiných textů se snaží hledat vnitřní melodie, které se skrývají už v samotných slovech. Ačkoliv jeho vlastní písničkářská tvorba bývá občas hlučná, věří, že ticho je základním výrazovým prostředkem hudby.

Copyright © 2011 - 2018 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS